Zrozumienie różnicy między łańcuchem blokowym a Bitcoinem

Zrozumienie podstawowej różnicy między łańcuchem blokowym a Bitcoinem może pomóc w zrozumieniu samych podstaw królestwa kryptokurrency. Blockchain i Bitcoin są podstawą branży technologii finansowych, jeśli chodzi o sferę krypto walutową.

Obecnie, waluty kryptograficzne zmierzają w kierunku masowej adaptacji, ale pojawiły się istotne dyskusje na temat wykorzystania walut kryptograficznych. Te dwa pojęcia są często uważane za wymienne w błędnych przekonaniach, ale spójrzmy na główne różnice.

Różnica między łańcuchem blokowym a Bitcoinem
Aby zrozumieć różnice między Blockchainem a Bitcoinem, zaczniemy od Blockchainu. Podstawy Blockchain są zakorzenione w starych sieciach lub w Internecie. Sieć komputerów połączonych ze sobą, jest to jednak sieć zamknięta, działająca na rzecz wspólnego celu określonego w Blockchainie

RelatedPosts
55% firm wymienia technologię łańcuchów blokowych jako priorytet strategiczny, Deloitte
Mapa kryptograficzna ukazuje 10 krajów o najwyższym poziomie maksymalizmu Bitcoinów na ziemi.
70% chińskich przedsiębiorstw pozostaje pro-blokowych pomimo COVID-u
Oszustwa kryptońskie mogą w 2020 r. uderzyć w czołówkę wszechczasów, donoszą

Blokady: Tutaj przechowywane są wszystkie dane o transakcjach.

Górnicy: Bloki wymagają sortowania i rozwiązywania, co jest zawiłym zadaniem, odpowiedzialnością, którą ponoszą Górnicy.

Węzły: Znajdują się w nich punkty, w których ograniczane jest naruszanie prywatności.

Podczas gdy z drugiej strony, Bitcoin jest z pewnością inny niż Blockchain. Bitcoiny pozostają uznawane za jedne z pierwszych kryptokryptokryptokryptokryterów, które były znane z dostarczania znacznie niższych kosztów w porównaniu z innymi. Na oficjalnej stronie internetowej, Bitcoin został zdefiniowany jako „Open Source P2P (peer to peer) money“.

Bitcoin jest łatwym rozwiązaniem, a dla działań, które wymagają płatności, w obie strony, Bitcoin oszczędza dużo czasu. Wystarczy tylko stworzyć portfel i umieścić adres.

Co odróżnia Bitcoin i Blockchain:

Oczywistą różnicą pomiędzy Blockchainem i Bitcoinem byłoby to, że Blockchain jest używany do zapewnienia bezpieczeństwa danych i wykonywania różnych innych zadań, podczas gdy Bitcoin jest jedną kryptokurrency, jednak pionierską kryptokurrency, która przedstawiła koncepcję Blockchainu. Gdzie Blockchain jest technologią, podczas gdy Bitcoin opiera się na tej samej technologii, tj. Blockchain dla bezpieczeństwa płatności.

Innym aspektem dotyczącym tych dwóch jest fakt, że Bitcoin jest wyłącznie do transakcji online, podczas gdy Blockchain może pomóc pożyczyć aktywa i prawa.